Vánoční česko-německý koncert

V pátek 7.12. navštívil Plzeň německy sbor z Olbernhau, se kterým měl večer náš sbor Mariella vánoční koncert A POTICHOUČKU SNĚŽÍ.

České děti se po půl roce opět viděly s německými dětmi a podělily se o své zážitky. Radost ze vzájemného setkání i společné sborové práce měli i sbormistr Torsten Reichelt , který vede sbor gymnázia Olbernhau a naši sbormistři paní učitelka Hanička Bezděková a pan učitel Jan Krček. Společný koncert se krásně vydařil a německému sboru se evangelický kostel M.J.Husi moc líbil. Jako každý rok i letos dostala Mariella plný koš sladkostí, kterých se nemohly naše děti nabažit.

Sbormistři dostali krásný dřevěný adventní věnec. Německé děti se po koncertě rozešly do českých rodin, kde dostaly večeři, a pak následoval společný večerní program. Druhý den se české děti loučily s německými návštěvníky. Nechyběla ani společná fotografie a závěrečné zazpívání.

Příští rok v březnu Mariella zase navštíví německý sbor v Olbernhau, kde ji čeká česko - německý koncert. Držme jim palce, ať se vše vydaří.

Eliška Marie Bílková, 9.A