Soutěž robotiky

Soutěž robotiky  2019 – 15. 5. 2019

Ve středu dne 15. 5. 2019 se 4 žáci 1. stupně naší školy z OP v Křimicích zúčastnili „Soutěže robotiky“, kterou v Techmánii už druhým rokem pořádal Plzeňský kraj. Patřili společně do týmu s družstvem ze SOU elektrotechnického v Plzni. Úkolem všech týmů, které byly složené ze základních a středních škol, bylo sestavit a naprogramovat robota tak, aby projel určenou dráhu v co nejkratším čase bez zastavení a vybočení z dráhy. Každá část týmu měla svého robota a svou dráhu, která byla pro středoškoláky obtížnější. Bylo velmi zajímavé pozorovat, jak si žáci a studenti se zadaným úkolem poradili. Časy všech týmů (16 ze ZŠ a 18 ze SŠ) byly poměrně vyrovnané, jen málokterým se nepodařilo dostat svého robota do cíle. Do finálového kola postoupilo z každé kategorie 5 týmů, které se znovu pokusily zajet danou dráhu v co nejlepším čase. Naše družstvo ve složení  Eliška Krejzová, Terezka Škodová (4. třída), Filip Sýkora a Vojtěch Matějka (5. třída) bylo jednoznačně nejmladší, ale přesto se umístilo na krásném třetím místě. Žáci si odnesli domů medaili, diplom a hodnotný peněžní dar. Už teď se těší na další ročník soutěže.
Šárka Sobotková