Učíme se s pomocí výukových stavebnic

V letošním školním roce můžeme při výuce používat mechanické výukové stavebnice  iTriangle zakoupené z projektu PROSIT.

Tyto stavebnice přináší do výuky nový rozměr. Při výuce v pracovních činnostech, chemii, ve fyzice a třeba i matematice si žáci sestrojením náročnějších modelů mohou ověřit učivo v praxi.
Tyto stavebnice obsahují 15 předem připravených kreativních úloh k vytváření správné komunikace a spolupráce při práci ve skupinách. Děti společně vytvoří funkční model, který jezdí, svítí, zvedá věci do výšky, měří vzdálenost, rychlost a mnoho jiných zajímavých funkcí.

I v 21. století se tedy můžeme při práci s mechanickými stavebnicemi přihlásit ke známému výroku J. A. Komenského: ,,ŠKOLA HROU“.

Mgr. Martin Tesař