Sýrový den v 6. A

V pátek, 23.10. 2009 proběhl ve třídě VI. A Sýrový den. Tato aktivita byla součástí projektu “ Sýry – české zdraví ” organizovaného Klubem rodičů 15.ZŠ a zároveň součástí mezinárodního projektu “ Our Healthy Way of Life ”, na který naše škola obdržela grantovou podporu v rámci Programu celoživotního učení – Comenius.

Žáci přinesli do školy různé druhy sýrů a uspořádali ve třídě ochutnávku, spojenou se soutěží v poznávání téměř 20 druhů sýrů. Společně potom diskutovali na téma druhy sýrů, jejich výroba a produkce. Děti mají v plánu ještě nakreslit spoustu obrázků a shromáždit co nejvíce sýrových receptů.Ty nabídnou ve školní kuchyni a už se těší, až ochutnají hotová jídla. Dále se chystají napsat dopisy českým výrobcům sýrů a požádat je o zaslání vzorků jejich výrobků.

Samozřejmě si vymění zkušenosti s našimi partnerskými školami

v Programu Comenius – ve Finsku, Norsku a Německu.

Žáci   VI.A