Noc s Andersenem

Noc s Andersenem

15. základní škola v Plzni se i letos zapojila k již 19. ročníku akce Noc s Andersenem.  Proběhla v pátek 29. 3. 2019 a jejím tématem bylo: Andersen známý neznámý, 70. výročí vzniku nakladatelství Albatros a vzpomínka na spisovatele Ondřeje Sekoru a jeho nezapomenutelného Ferdu Mravence a Brouka Pytlíka.
Přespat ve škole se nebálo 21 tříd se svými třídními učitelkami.  Žáci z 1. stupně navštívili divadelní představení v M - klubu. Jejich práce ve škole byla rozmanitá podle toho, co jim připravily paní učitelky.
Na žáky 2. stupně čekala čtyři stanoviště. Ve školní knihovně vyhledávali informace o Hansi Christianu Andersenovi a lepili puzzle Brouka Pytlíka a Ferdy Mravence. Na dalším stanovišti si ověřili a prohloubili své vědomosti z přírodopisu z oblasti hmyzu. V tělocvičně je čekala “mravenčí dráha” a pak si zkusili výtvarně zpracovat mravenčí kalhoty. Než se všichni uložili ke spánku ve třídách, čekala na děti z 1. stupně stezka odvahy ve školní zahradě, děti z 2. stupně pak musely projít školní sklepení jen za svitu svíček.
Letošní akce měla veliký úspěch a už se těšíme na příští noc s dánským spisovatelem.
A jak hodnotí akci paní zástupkyně Jana Čechová?
Všichni víme, že dnešní doba a způsob života dětské četbě knih příliš nepřeje. Paní učitelky připravily pro děti celou řadu zábavných činností, které měly nejen podpořit čtenářství, ale i stmelit třídní kolektivy. Je potěšitelné, že o tuto akci mají zájem i starší děti.
Karolína Šurová a Antonie Krákorová