Místo přírodovědy na exkurzi ve vesmíru!

V rámci prohloubení znalostí z tématu Vesmír se V. F vydala dne 10. 1. 2017 na exkurzi do 3D Planetária, které se nachází hned vedle budovy experimentální stanice Techmania Science Center.  V projekčním sále planetária, jež nabízí dvoj- a trojrozměrnou projekci na kulové ploše, měli žáci možnost zhlédnout cca 40 minutový živě komentovaný pořad: Komentovaná procházka sluneční soustavou.
Na simulované noční obloze pozorovali známá souhvězdí, všechny planety sluneční soustavy, jejich strukturu, několik zajímavostí o nich, rovněž  hvězdy a galaxie.
Ve vestibulu planetária si také mohli vyzkoušet pokusy zaměřené na Sluneční soustavu a planetu Zemi.

Žáci rovněž navštívili expozice, které se nacházely uvnitř experimentální stanice Techmania SC. Vyzkoušeli si například moderování pořadu počasí, interaktivní hrou blíže poznávali známé minerály a také si například vyzkoušeli rýžovat zlato.

Mgr. et Bc. Lukáš Strouhal, DiS.