Měsíc prosinec v 1. – 3. třídách

Prosinec je již tradičně měsícem, kdy mají naši žáci mnoho práce a tak jim čekání na Ježíška rychle utíká.

5. prosince se žáci sešli v andělských a čertích třídách převlečeni v kostýmech andělů, čertů a Mikulášů. Zde pilovali čertovské počítání, andělské vyzpěvování i mikulášské promlouvání.

Příjemnou vánoční náladu pomohli vytvořit i rodiče našich žáků, kteří se spolu s dětmi sešli v odpoledních tvůrčích dílnách a věnovali se vyrábění ponožkových sněhuláků a drátkových ozdob.

Ve vánočních dílnách se vzájemně potkali 11. prosince i prvňáci, druháci a třeťáci. Během dvou vyučovacích hodin dokázali vyrobit velké množství výrobků určených k prodeji na vánočním jarmarku. Tajemné lucerničky, andělíčky z peříček, voňavé svícínky, korálkové ozdobičky a mnoho dalšího si přišli rodiče a přátelé školy prohlédnout a zakoupit hned druhý den odpoledne. Dobrou náladu pomohl vytvořit i krámeček s občerstvením, který jsme mohli zásobit spoustou dobrot připravených našimi maminkami i paními učitelkami.

Výtěžek z vánočního jarmarku 2018 bude přerozdělen a věnován vybraným nadačním fondům.

Členové DPS Sluníčka, tanečního kroužku Dafne a dramatického kroužku Před Oponkou připravili nádherné vánoční vystoupení pro děti z MŠ.

Několik tříd si odskočilo i na filmové představení Malá čarodějnice.

Naši žáci se v měsíci prosinci nenudili a rozhodně nezaháleli. Blížící se vánoční prázdniny si opravdu zaslouží.

Mgr. Lucie Roubová