Mariella na soustředění 2018

Ve dnech 22. - 26. října opět proběhlo tradiční soustředění DPS Mariella a tentokrát jsme ale nejeli do Plas, nýbrž do výcvikového a školícího zařízení v Poustkách u Žihle.

Ubytovaní jsme byli v budově a bungalovu, kde bylo příjemné teplo. Tudíž jsme téměř nevnímali podmračenou oblohu a občasný déšť (nebo málo výkonnou Wi-Fi a absenci mobilního signálu. Celý tento čas se nesl v pohodovém stylu, ale kdo by si myslel, že jsme se “ulili“  z vyučování a odpočívali celý den, nechť uzná svůj omyl. Posuďte sami, že 9 hodin zpěvu denně je celkem fuška. Rozdělali či procvičili jsme mnoho písní, jiné  „zapomenuté“ – „oprášili“.

Nevařili nám vůbec špatně, ba přímo výtečně.

V pondělí a úterý jsme trénovali. Ve středu proběhla každoroční akce „Pavián“ (neboli soutěž dětských sólistů o nejlépe zazpívanou populární píseň), čtvrteční podvečer patřil scénkám, které si každý ročník připravil. Jak se nám to povedlo, mohli posoudit i naši rodiče.

Pátek byl ve znamení balení a cesty domů, předtím jsme se však ještě prošli po zdejším krásném okolí. Po návratu nás čekal víkend a hned 2 dny volna, které jistě ocenil (nejen ) náš pedagogický doprovod.

Pro budoucí generace zapsal a zvěčnil

Karel Rada, žák 9.B

Více fotek ve fotogalerii.