Akce sýry ve 4. V

V naší škole začal od října projekt klubu rodičů s názvem České zdraví i skutečnost.
V rámci této akce probíhá na naší škole literární a výtvarná soutěž s náměty mléčných výrobků a sýrů, sbíráme recepty na sýrová jídla a každý týden se vaří v naší školní jídelně jídlo se sýrem. Žáci na keramickém kroužku vyráběli i modely sýrů, třeba s myší. Po celé škole jsou nástěnky , které představují sýry jako zdravé jídlo.
Naše školní jídelna je už vyzdobená obrázky, které jsme malovali a paní učitelka Macháčková sbírá recepty z jednotlivých tříd, nabízí je paním kuchařkám do naší školní jídelny a zveřejňuje je společně s žáky v jídelně.
I my jsme napsali dopisy do velkých českých mlékáren a poprosili jejich ředitele, aby nám poslali vzorky jejich výrobků , abychom je ve škole mohli představit. Pod dopisy s obrázky sýrů byli podepsáni: Luboš Hauer, Helenka Linhartová a Verunka Sajková. Dopisy jsme poslali do mlékárny ve Valašském Meziříčí, do mlékárny Kunín a do Madety.
Čekali jsme na odpovědi, a po 3 týdnech jsme dostali dopis od paní Havlíčkové, manažerky mlékárny Kunín, která nám napsala, že u nich se už sýry přestaly vyrábět, že se ale jejich mlékárna spojila s mlékárnou v Klatovech a společně že patří do velké skupiny evropských výrobců  sýrů – Laktalis.
Nečekali jsme dlouho a navštívila nás paní obchodní zástupkyně z Klatov a přivezla nám 2 krabice moc dobrých sýrů.
Udělali jsme si nějaké fotografie a také sýry ochutnali ke svačině.
Už se těšíme na vyhlášení nejlepšího obrázku z výtvarné soutěže, abychom ho do této mlékárny mohli poslat jako odměnu.
Sýry nám moc chutnají.

Za třídu 4.V    Mařenka Nocarová