Adaptační kurzy

Adaptační kurzy 6. tříd

Na naší škole mají už tradici adaptační kurzy pro žáky 6. ročníků. V letošním roce se jednodenních kurzů zúčastnilo pět šestých tříd. Jejich třídní učitelky pro ně připravily hry a aktivity pro vzájemné poznání, správnou komunikaci, toleranci, posílení důvěry i spolupráci při řešení problému.
A protože nám přálo počasí, využili jsme nejen školní zahradu, ale třída 6. E se vydala do Slovanského údolí a 6. A k Boleveckému rybníku.
Děti zaujalo společné překonávání pomyslné bažiny, pozitivní sprcha nebo slepý had. Adaptační kurz byl zakončen společným piknikem, na který každý něco dobrého přinesl a nabídl ostatním. Děti ze 6. C si ještě na školním
ohništi opekly buřtíky. Společně strávený den se dětem moc líbil, byl prostě „skvělý“.

Žáci 6. tříd a Ivana Šťastná